English
 
چهارشنبه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۷, ۱۱:۳۷
به انجمن متخصصین زنان و مامایی ایران خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

موضوع کنفرانس : وقایع ترومبوآمبولیک و حاملگی

برگزاری کنفرانس ماهانه اورژانس های زنان و مامایی و پیامدها
   کنفرانس ماهانه اورژانس های زنان و مامایی با هدف کاهش مرگ و میر مادر و نوزاد به مدت یک روز در 13 شهریورماه در سالن سعدی برج میلاد برگزار می شود .
   دکتر اعظم السادات موسوی رئیس انجمن متخصصین زنان و مامایی ایران با اعلام این خبر اظهار داشت : یکی از اهداف انجمن متخصصین زنان و مامایی ایران توجه به کاهش میزان مرگ و میر مادر و نوزاد بوده و در این راستا در اواخر سال 92 تفاهم نامه ای بین انجمن متخصصین زنان و مامایی ایران با دفتر سلامت جمعیت،خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور منعقد شد تا جهت بهبود          شاخص های سلامت مادر و نوزاد (به ویژه توسعه زایمان ایمن)، فراهم نمودن زمینه ارتقاء سطح علمی و عملی ارائه دهندگان خدمت و همچنین ارتقاء کیفیت ارائه خدمات تخصصی تلاش شود؛ و بدین منظور انجمن متخصصین زنان و مامایی ایران با همکاری اداره سلامت مادران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کنفرانس های ماهانه ای را با موضوع اورژانس های زنان و مامایی و پیامدها ، طراحی و اجرا نموده است.
وی افزود : این کنفرانس ها به صورت منظم در دومین پنجشنبه هر ماه از ساعت 8 صبح برگزار می گردد و دارای روزانه 6 امتیاز بازآموزی می باشد ؛ و طراحی این کنفرانس ها، به گونه ای است که مورد استفاده متخصصین زنان و مامایی بوده و در هر کنفرانس در مورد یکی از موارد اورژانس های زنان و مامایی بحث و گفتگو می شود. وی همچنین گفت : سازمان پزشکی قانونی کشور و سازمان نظام پزشکی ایران نیز در اکثر این کنفرانس ها همکاری داشته و با بیان مسائل قانونی مطرحه در پرونده ها انتظارات این سازمانها از متخصصین زنان را به اطلاع آنها می رسانند.
دکتر موسوی در خاتمه گفت : طبق بخشنامه شماره 210/504/د مورخ 13/4/91 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با توجه به اهمیت کاهش مرگ و میر مادری، کنفرانس اورژانس های زنان و مامایی اولویت ملی طبقه بندی شده و کلیه متخصصین زنان و مامایی می بایست جهت تمدید پروانه مطب حداقل 10 درصد امتیازات خود را از طریق شرکت در کنفرانس های فوق به دست آورند. و متقاضیان جهت ثبت نام و شرکت در کنفرانس می توانند با شماره تلفن های 6-88309564 تماس حاصل نمایند و یا به سایت انجمن متخصصین زنان و مامایی ایران به آدرس www.naigo.ir مراجعه نمایند.